med

Prowadzę mediację z następujących obszarów:

 1. konflikty rodzinne, majątkowe, mediacje rozwodowe, ustalenie planu rodzicielskiego,
 2. konflikty sąsiedzkie,
 3. konflikty pracownicze w ramach organizacji, zespołów, między pracownikami, a kierownictwem itp.,

W swojej pracy kieruję się  standardami prowadzenia mediacji i Kodeksem Etycznym Mediatorów Polskich uchwalonym przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

Dlaczego warto skorzystać z mediacji?

Dlatego, że:

 • poprawia komunikację i prowadzi do kontaktu między stronami,
 • pozwala na odreagowanie emocji, zmniejsza poczucie lęku,
 • w czasie mediacji uwzględniane są potrzeby wszystkich  stron, co pozwala na szukanie możliwości rozwiązań dobrych dla wszystkich,
 • charakteryzuje ją trwałość wypracowanego porozumienia ( naukowcy potwierdzają  większość zdolność do przestrzegania warunków umów,   które samodzielnie wypracowaliśmy),
 • konflikt można dość szybko rozwiązać (czasami wystarczają 2 – 3 sesje), nierozwiązany konflikt może trwać latami, rozwiązanie sporu na drodze sądowej również,
 • umożliwia rozwiązanie wszystkich rodzajów konfliktów z rożnych obszarów ( relacyjnych, rodzinnych, sąsiedzkich, pracowniczych, majątkowych i tych, które już się toczą w sądzie),
 • przestrzegania warunków porozumienia chroni prawo – ugoda zawarta przed mediatorem, po zatwierdzeniu przez sąd , ma moc prawną ugody zawartej przed sądem.

W czasie mediacji gwarantuję:

 1. Bezstronność – jako mediator nie przychylam się do racji żadnej ze stron, prowadzę mediacje w taki sposób, aby ewentualna nierównowaga między stronami nie wpływała na przebieg mediacji ani jej ostateczny rezultat.
 2. Neutralność –  nie narzucam stronom rozwiązania, jestem neutralna wobec przedmiotu sporu.
 3. Dobrowolność – jako mediator nie zmuszam stron zarówno do podjęcia mediacji jak i do osiągnięcia porozumienia. Zawsze jest  możliwość wycofania się z mediacji na każdym z jej etapów.
 4. Akceptowalność – uczestnicy mediacji mają prawo wyboru mediatora. Na każdym etapie prowadzenia mediacji mają możliwość wyboru innego mediatora.
 5. Poufność – zarówno mediacja, jak i jej przebieg i rezultaty są objęte tajemnicą,  na zewnątrz mogę przekazać tylko te informacje na które strony wyraziły zgodę.

Cennik

 • Indywidualne spotkanie premediacyjne  – 140 zł (50 min)
 • Sesja mediacyjna wspólna – 210 zł (1,5 godz.)

Comments are closed.

 • O Satori

  Misją Satori jest budowanie porozumienia i wspieranie w rozwoju wszystkich, którzy chcą doświadczać życia w pełni i harmonii, z szacunkiem do siebie i do innych ludzi.
 • Ewa Krzymuska- Gryncewicz

  Ewa Krzymuska - Gryncewicz: absolwentka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii (organizowaną przez Dojrzewalnię Róż w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Psychologicznym), mediatorka wpisana na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Gdańsku, pedagog, założycielka firmy Satori – przestrzeń mediacji i komunikacji.
 • Tu podaj tekst alternatywny